Staw Wroński

Brama Zwierzyniecka

Domy naszych dziadków

Warto zajrzeć

Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach

Dolina Informacji

13 Szczep Drużyn Harcerskich i Zuchowych

Tańcuj!

Chcesz pomóc?
Masz czas i pomysły?

Napisz na adres: monika@tenczynek.info.pl


Sobótka w tę sobotę!

Noc Świętojańska w Tenczynku

NOC ŚWIĘTOJAŃSKA nad Stawem Wrońskim w Tenczynku.

Wianek
Po raz pierwszy w Tenczynku!
Fundacja Kobieta w Regionie serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców naszej miejscowości, naszej gminy oraz turystów na Noc Świętojańską, w pięknym otoczeniu Stawu Wrońskiego. Będzie okazja by potańczyć przy muzyce na żywo i posłuchać zapomnianych pieśni kupalnockowych.
Impreza zacznie się na placu za remizą OSP w Tenczynku, a wieczorem przeniesie się nad staw. Poniżej program imprezy!
Czytaj dalej »

Dziś o Zamku w TVP Kraków!

zamek„Zostanie po nas tylko zamek”
wtorek, 6 marca, godz. 19.05

Polecamy wszystkim dzisiejszy reportaż (powtórka), który zostanie nadany na antenie Telewizji Kraków.
Jego autorem jest Julian Rachwał, publicysta związany od ponad 30 lat z krakowskim ośrodkiem TVP. Realizator programów telewizyjnych, reportaży i filmów dokumentalnych. Specjalizuje się w tematyce turystycznej (krajoznawstwo, rekreacja), kulturalnej, historycznej a także tematyce samorządowej.

TWÓRCZY DZIEŃ KOBIET w Tenczynku – dla wszystkich!

logo_mini.jpgKOBIETA W REGIONIE” 10 marca 2012
Restauracja ZAMKOWA w Tenczynku

Powstała w ubiegłym roku w Tenczynku fundacja KOBIETA W REGIONIE, rozpoczyna swoją działalność od organizacji twórczego dnia, wypełnionego warsztatami i występami. Warsztaty będą prowadzić artystki i twórczynie ludowe z terenu Gminy Krzeszowice. Wieczorem wystąpią przyjaciele fundacji, prezentując m. in. minikoncerty śpiewu tradycyjnego, pokazy taneczne (tango i tańce żydowskie), czterominutowy spektakl, grę na akordeonie i oboju.
Szczegółowy program można znaleźć tutaj.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu:
KOBIETA W KULTURZE I TRADYCJI WSI – ZWYCZAJE DOROCZNE JAKO SPOSÓB NA INTEGRACJĘ I AKTYWIZACJĘ MIESZKAŃCÓW GMINY KRZESZOWICE.
Projekt został dofinansowany w otwartym konkursie ofert na realizację zdań publicznych Gminy Krzeszowice, w dziedzinie kultury i sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji w 2012 roku.

Zamek dofinansowany!

Kolejny raz pracownikom Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach udało się pozyskać pieniądze na prace konserwatorskie. realizowane na zamku Tęczyn. „III etap prac konserwatorskich i robót budowlanych w celu zabezpieczenia ruin zamku w Rudnie” otrzymał jedną z najwyższych dotacji na złożonych w tym naborze 1038 wniosków oraz bardzo wysoką ocenę ministerstwa – informuje Łukasz Wróblewski, kierownik Referatu Strategii i Planowania UM w Krzeszowicach. Więcej szczegółów na stronie: www.krzeszowice.pl.

Idzie luty, szykuj buty!

Mróz nie odpuszcza, także w Tenczynku. Ale na szczęście naszą miejscowość ominęła awaria prądu, która dotknęła kilka tysięcy mieszkańców naszej gminy. Z tego powodu zamknięto m. in. przedszkole Samorządowe w Krzeszowicach.
Materiał filmowy i więcej informacji o awariach znajduje się na stronie www.krzeszowice.pl i na stronie Kontakt24.tvn.pl

IV Spotkania Familijne w Tenczynku.

labedz_miniDyrekcja, nauczyciele i uczniowie klas I-III Zespołu Szkół w Tenczynku, serdecznie zapraszają na IV Spotkania Familijne pt. „Dzień dobry panie Andersenie”.
31 stycznia 2012, godz. 17.00
restauracja ZAMKOWA w Tenczynku.

W programie:
* „Brzydkie kaczątko” – pierwszoklasiści
* „Księżniczka na ziarnku grochu” – drugoklasiści
* „Calineczka” oraz „Dziewczynka z zapałkami”.

Zapraszamy!

Wybory w Tenczynku.

Za nami kolejne wybory. Jak głosowano w Tenczynku? Z prawa głosu skorzystało tylko (aż?) 691 osób, z 1430 uprawnionych mieszkańców naszej wsi, największej w gminie Krzeszowice. 33 głosy były nieważne, zaś pozostałe rozłożyły się następująco:
PLATFORMA OBYWATELSKA – 306 głosów, w tym najwięcej, 125 głosów, zdobył Jarosław Gowin,
PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 178 głosów, w tym najwięcej, 125 głosów, zdobył Andrzej Adamczyk,
RUCH PALIKOTA – 63 głosy, w tym najwięcej, 27 głosów, zdobyła Anna Grodzka,
Czytaj dalej »

Projekt „Nasz Tenczyn” na finiszu.

projekt_tenczyn1.jpgDobiega końca zorganizowany przez stowarzyszenie „Ratuj Tenczyn” projekt edukacyjny pod nazwą „Nasz Tenczyn”. Projekt który trwa od marca 2011 roku obejmował przeprowadzenie w szkołach gminy Krzeszowice 16 warsztatów historycznych na temat zamku Tenczyn i roli rodu Tęczyńskich w historii Polski. Celem głównym warsztatów historycznych „Nasz Tenczyn” było zwiększenie wiedzy młodzieży szkolnej z terenu gminy Krzeszowice na temat wartości kulturalno-historycznej zamku Tenczyn, będącego dziedzictwem narodowym regionu.
Czytaj dalej »

Rajd rowerowy w niedzielę – zaprasza LGD „Zdrój”.

Lokalna Grupa Działania ZDRÓJ serdecznie zaprasza w niedzielę 25 września 2011 na rajd rowerowy. Rejestracja zawodników od godz. 14:30 pod siedzibą LGD ZDRÓJ, na placu Kulczyckiego 1. Start godz. 15:00. Trasa rajdu: Krzeszowice, Tenczynek, Droga Krakowska, Nawojowa Góra, meta: boisko LKS Górzanka w Nawojowej Górze.
Organizatorzy zapewniają: wspaniałą zabawę, atrakcyjne nagrody oraz ciepły posiłek dla uczestników. Szczegółowych informacji udziela Jan Węgrzyn, tel. 660-670-921